Sort by

Den_of_geeks has logged 19 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
Edit this entry  
10
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Edit this entry  
07
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Medicament Never Stop Never Stopping

Medicament Never Stop Never Stopping

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shane

Shane

1953
×
★★★½
Edit this entry