Sort by

ซár has logged 150 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dying Swan

The Dying Swan

1917
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
Read the review Edit this entry  
17
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It

It

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Violent Life

A Violent Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
P

P

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dragon: The Bruce Lee Story

Dragon: The Bruce Lee Story

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Like It Like That

I Like It Like That

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Waterloo Bridge

Waterloo Bridge

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red-Headed Woman

Red-Headed Woman

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bombshell

Bombshell

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry