Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Senior Year

Senior Year

2022
×
Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
15
The Bit Player

The Bit Player

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Rhubarb

Rhubarb

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
09
Control

Control

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Burning

The Burning

1981
×
★★★½
Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avatar Spirits

Avatar Spirits

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry