• Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Malignant

  • C'mon C'mon

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Moxie

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Long Toast

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Rhubarb

  • The Half of It

    ★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Horse Girl

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Frozen II

  • Eli

  • Fractured

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Kingmaker

    ★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Woman in the Septic Tank 3: The Real Untold Story of Josephine Bracken

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★