• The Day Shall Come

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

  • Long Shot

  • Sword of Trust

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

  • Who You Think I Am

  • Animals

  • Luce

  • The Souvenir

  • Judy & Punch

  • Velvet Buzzsaw

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

  • The Farewell

  • Serenity

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • Maniac

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

  • Halloween

  • Widows

  • The Sisters Brothers

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Non-Fiction

  • Free Solo

  • Destroyer

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

  • A Simple Favor

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • The Meg

  • The Equalizer 2

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Uncle Drew

  • Ant-Man and the Wasp

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Set It Up

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

  • Tag

  • Burning

  • Under the Silver Lake

  • Long Day's Journey Into Night

  • Gotti

  • BlacKkKlansman

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Overboard

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • United Skates

  • La Coupe Bernard Tapine

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity