• Never Rarely Sometimes Always

  • Kajillionaire

  • Miss Americana

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • 6 Underground

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

  • Queen & Slim

  • Klaus

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • White Eye

    ★★★★½

  • The Irishman

  • Saint Maud

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Dolemite Is My Name

  • Abominable

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

  • The Laundromat

  • Ema

  • Joker

  • First Cow

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Vivarium

  • The Lion King

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Shaft

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Feeling Through

  • Ma

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Rocketman

  • Les Misérables

  • Bacurau

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • The Hustle

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Buffaloed

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Missing Link

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★½

  • The Day Shall Come

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½