• X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Single All the Way

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Grucifixion

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Honeycomb

    ★★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Belle

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Inverse Daisies

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • an lovers midnight

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Everdeath

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Wonder Egg Priority

    ★★★★★

  • Bobo the Monkey

    ★★★

  • The Serpent

    ★★★★½

  • Liminal

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Caveat

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • Tove

    ★★★★

  • The Boy Behind The Door

    ★★★½

  • Violation

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Trial by Media

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Midnight Gospel

    ★★★★½

  • One World: Together at Home

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Possessor

    ★★★½