Sort by

Víctor has logged 359 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hired Gun

Hired Gun

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Melody Time

Melody Time

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Believe in Miracles

I Believe in Miracles

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Born in China

Born in China

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kung Fu Panda Holiday

Kung Fu Panda Holiday

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Donkey's Christmas Shrektacular

Donkey's Christmas Shrektacular

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dragons: Gift of the Night Fury

Dragons: Gift of the Night Fury

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Security

Security

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mariah Carey's Merriest Christmas

Mariah Carey's Merriest Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Voyeur

Voyeur

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Daniel Sosa: Sosafado

Daniel Sosa: Sosafado

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Generation Um...

Generation Um...

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Bomb Scared

Bomb Scared

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Foo Fighters: Back and Forth

Foo Fighters: Back and Forth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry