Sort by

delaney has logged 250 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
17
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Benediction

Benediction

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dick

Dick

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
02
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★½
Edit this entry  
30
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
May

May

2002
×
★★★★
Edit this entry