Sort by

deli🪐 has logged 27 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dear John

Dear John

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Abyss

The Abyss

1910
×
Read the review Edit this entry  
21
Hairspray

Hairspray

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hope Springs

Hope Springs

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Girls Just Want to Have Fun

Girls Just Want to Have Fun

1985
×
★★½
Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry