• Triple Frontier

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Isn't It Romantic

  • Deion's Double Play

    ★★★½

  • Animals

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Lodge

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • 42 to 1

    ★★★½

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Bird Box

    ★½

  • The Grinch

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Slaughterhouse Rulez

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Derren Brown: Sacrifice

    ★★★★

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★★★½

  • Project Gutenberg

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • Overlord

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★½

  • High Life

    ½

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★

  • Teen Spirit

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • The House with a Clock in Its Walls

  • The Predator

    ★★

  • Vox Lux

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★★

  • Free Solo

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • First Man

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Festival

    ★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Meg

    ½

  • Pokémon the Movie: The Power of Us

    ★★★

  • How It Ends

    ★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • Swimming with Men

    ★★★½

  • Keep an Eye Out

    ★★★★½

  • The First Purge

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ideal Home

    ★★★½

  • Animal World

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½