• Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • F9

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Tenet

    ★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Host

    ★★

  • Greenland

    ★½

  • Desperados

    ★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Dolittle

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Justice League

    ★½

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • The Void

    ★★

  • Free Fire

    ★★½