Sort by

Dehmi has logged 45 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Syriana

Syriana

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Predicament in Sight

Predicament in Sight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
27th of Shaban

27th of Shaban

2019
×
★★
Edit this entry  
27
The Rat

The Rat

2019
×
½
Edit this entry  
27
Is Sumiyati Going to Hell?

Is Sumiyati Going to Hell?

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wasati

Wasati

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Escape from Alcatraz

Escape from Alcatraz

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Edit this entry  
23
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★½
Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★½
Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The New Pope

The New Pope

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry