Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
Edit this entry  
30
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
Read the review Edit this entry  
02
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bacurau

Bacurau

2019
×
Edit this entry  
18
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
Edit this entry  
08
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
28
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry