Sort by

DeepSpace9mm has logged 17 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Edit this entry  
20
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dracula

Dracula

1979
×
★★★
Edit this entry  
18
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Edit this entry  
14
Alphabet City

Alphabet City

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Killing

The Killing

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mako: The Jaws of Death

Mako: The Jaws of Death

1976
×
Edit this entry  
02
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry