Sort by

sarah has logged 116 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Unlikely Angel

Unlikely Angel

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas in the Clouds

Christmas in the Clouds

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mister Magoo's Christmas Carol

Mister Magoo's Christmas Carol

1962
×
★★
Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★½
Edit this entry  
18
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★½
Edit this entry  
07
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Edit this entry  
02
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Edit this entry  
14
Haunted Honeymoon

Haunted Honeymoon

1986
×
★★★
Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
Beverly Hills Ninja

Beverly Hills Ninja

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
Journey to the West: The Demons Strike Back

Journey to the West: The Demons Strike Back

2017
×
★★½
Edit this entry