dedudade has logged 25 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
That Man from Rio

That Man from Rio

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Secret Flower

Secret Flower

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
New Underground History of Japanese Violence: Vengeance Demon

New Underground History of Japanese Violence: Vengeance Demon

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Meet Me in the Dream: Wonderland

Meet Me in the Dream: Wonderland

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Preparation for the Festival

Preparation for the Festival

1975
×
★★½
Edit this entry  
28
Female Ninja Magic: 100 Trampled Flowers

Female Ninja Magic: 100 Trampled Flowers

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Psychic Rose

Psychic Rose

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Performance

Performance

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aesthetics of a Bullet

Aesthetics of a Bullet

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Raging Hell Fires

Raging Hell Fires

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bitterness of Youth

Bitterness of Youth

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
This Transient Life

This Transient Life

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rape and Death of a Housewife

Rape and Death of a Housewife

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Transgressor

The Transgressor

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Temptation of the Mask

Temptation of the Mask

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kabamaru the Ninja Boy

Kabamaru the Ninja Boy

1983
×
★½
Edit this entry  
22
Take Care, Red Riding Hood

Take Care, Red Riding Hood

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Office Lady Rape: Devouring the Giant Tits

Office Lady Rape: Devouring the Giant Tits

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pervert Ward: Torturing the White Uniform

Pervert Ward: Torturing the White Uniform

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hot Enough for June

Hot Enough for June

1964
×
★★★
Edit this entry  
18
Ninja's Mark

Ninja's Mark

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★½
Edit this entry  
16
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry