• Dune

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • Fukushima 50

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★

  • Digger

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Skyfire

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Midway

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Adults in the Room

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Angel Has Fallen

    ½

  • Leberkäsjunkie

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Jesus Shows You the Way to the Highway

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • The Hot Zone

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Official Secrets

    ★★★

  • Monos

    ★★★★

  • The Report

    ★★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • The Wolf's Call

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • Venom

  • High Life

    ★★½

  • Mile 22

    ★★★

  • Sauerkrautkoma

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ½

  • Rampage

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Ready Player One

    ½

  • Upgrade

    ★★★★½

  • Unfriended: Dark Web

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

  • Mute