Sven has logged 31 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anatomy of Hell

Anatomy of Hell

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Until the Light Takes Us

Until the Light Takes Us

2008
×
Edit this entry  
29
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
Edit this entry  
28
Grass Is Greener

Grass Is Greener

2019
×
Edit this entry  
28
Guinea Pig: Devil's Experiment

Guinea Pig: Devil's Experiment

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beast Within: Making 'Alien'

The Beast Within: Making 'Alien'

2003
×
Edit this entry  
25
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sword-and-Sandal

Sword-and-Sandal

2019
×
Edit this entry  
21
The Pervert's Guide to Cinema

The Pervert's Guide to Cinema

2006
×
Edit this entry  
20
Horror Story

Horror Story

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Robert

Robert

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Tehran Taboo

Tehran Taboo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Flowers

Flowers

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Ransom

Ransom

1974
×
★★½
Edit this entry  
15
Dabbe: The Possession

Dabbe: The Possession

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
Edit this entry  
14
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Death King

The Death King

1990
×
★★½
Edit this entry  
06
Bad Karma

Bad Karma

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry