DeCoon22 has logged 53 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dragnet

Dragnet

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Dogs Go to Heaven

All Dogs Go to Heaven

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
28
Homefront

Homefront

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Double

The Double

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
United 93

United 93

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fallen

Fallen

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
1408

1408

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★½
Edit this entry  
05
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry