Sort by

Deckk has logged 32 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heat

Heat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blob

The Blob

1958
×
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbarella

Barbarella

1968
×
Read the review Edit this entry  
01
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry