Sort by
  • Purple Hearts

    ★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★

  • Persuasion

  • Nude Tuesday

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★

  • Along for the Ride

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Bosch & Rockit

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Hatching

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Drifting Petals

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Here Out West

  • Found

    ★★★★

  • Diana: The Musical

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

  • Cyrano

  • Belfast

    ★★★★

  • Ablaze

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Naomi Osaka

  • Memoria

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Black Widow

  • Annette

  • Pompo the Cinephile

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • The Drover's Wife: The Legend of Molly Johnson

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • More Happiness

  • Petite Maman

    ★★★★

  • A River Runs, Turns, Erases, Replaces

  • Introduction

  • To Olivia

    ★★

  • Nian

  • Friends and Strangers

  • Hive

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Playing with Sharks

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

  • One Thousand and One Attempts to Be an Ocean

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wildfire

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

  • Mama

  • Never Gonna Snow Again

    ★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • The Disciple

    ★★★★

  • Tenet

  • Dọlápọ̀ Is Fine

  • Rose Matafeo: Horndog

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Good Thanks, You?

  • The Leadership

  • Dating Amber

    ★★★