Sort by

deBohli has logged 27 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Hatching

Hatching

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Corsage

Corsage

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rimini

Rimini

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Incredible But True

Incredible But True

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gaslight

Gaslight

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hanging Gardens

Hanging Gardens

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Family Dinner

Family Dinner

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cow Who Sang a Song into the Future

The Cow Who Sang a Song into the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Master of Light

Master of Light

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
White Building

White Building

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry