Sort by
  • Do Revenge

    ★★★

  • TÁR

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Crush

    ★★½

  • The Northman

    ★★

  • Umma

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★

  • Spin Me Round

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • A Good Friday To Fall

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★

  • Squid Game

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Kate

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Anaïs in Love

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Mine

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Double Patty

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The World to Come

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Summerland

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Ava

    ★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • The Half of It

    ★★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Waiting

  • Money Heist: The Phenomenon

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan