Sort by

debeauvoir has logged 103 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Trotsky

The Trotsky

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Queen

Queen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
Edit this entry  
12
Quay

Quay

2015
×
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
Edit this entry  
28
A Very Long Engagement

A Very Long Engagement

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
06
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Piku

Piku

2015
×
★★★★
Edit this entry