• 4:44 Last Day on Earth

  • The Help

    ★★★★

  • iParty with Victorious

  • Lemonade Mouth

    ★★★★★

  • True Grit

  • Tangled

    ★★★★★

  • The Social Network

  • Burlesque

  • Easy A

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • All About Evil

    ★★★★

  • Jelly

    ★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Hachi: A Dog's Tale

  • Twilight

  • The Dark Knight

  • Mamma Mia!

  • The Boy in the Striped Pyjamas

  • Cars

    ★★★★★

  • America Brown

    ★½

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • My Suicidal Sweetheart

    ★★★

  • The Notebook

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Chicago

  • Comic Book Villains

    ★★

  • Kate & Leopold

  • If These Walls Could Talk 2

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★★

  • The Auteur Theory

  • Freeway II: Confessions of a Trickbaby

    ★★★★

  • Detroit Rock City

  • American Pie

  • Notting Hill

  • Slums of Beverly Hills

    ★★★★★

  • Titanic

  • Everyone Says I Love You

  • Matilda

  • The Mask

  • The Bodyguard

    ★★★★★

  • The Godfather: Part III

  • GoodFellas

  • Pretty Woman

  • Dirty Dancing

  • Top Gun

  • Amadeus

    ★★★★

  • Out of the Blue

  • All That Jazz

    ★★★★★

  • Rocky II

  • Grease

  • Opening Night

    ★★★★

  • Mikey and Nicky

    ★★★★½

  • Rocky

  • Network

    ★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • The Godfather: Part II

  • The Godfather

  • Cabaret

    ★★★★½

  • Sweet Charity

    ★★★

  • Funny Girl

    ★★★★

  • Persona

    ★★★★★

  • Nights of Cabiria

    ★★★★★

  • The Seventh Seal

    ★★★★½

  • La Strada

    ★★★★★