Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Footloose

Footloose

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
The Rambler

The Rambler

2013
×
Edit this entry  
11
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
Edit this entry  
08
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Edit this entry  
02
True Grit

True Grit

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Freeway II: Confessions of a Trickbaby

Freeway II: Confessions of a Trickbaby

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Think Like a Man

Think Like a Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Reaching for the Moon

Reaching for the Moon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Burlesque

Burlesque

2010
×
Edit this entry  
21
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
My Suicidal Sweetheart

My Suicidal Sweetheart

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
Cabiria, Charity, Chastity

Cabiria, Charity, Chastity

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
Edit this entry  
29
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
16
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
Edit this entry  
26
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
Edit this entry  
23
Irresistible

Irresistible

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Edit this entry