• Cruella

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Behind Her Eyes

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★★★

  • I Care a Lot

  • Irresistible

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Mulan

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Joker

  • Uncut Gems

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Wine Country

  • Booksmart

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Show Dogs

  • The Greatest Showman

  • Cabiria, Charity, Chastity

    ★★★★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Handsome: A Netflix Mystery Movie

  • Beauty and the Beast

  • Girlfriend's Day

  • Call Me by Your Name

  • The Realest Real

  • La La Land

    ★★★★★

  • Now You See Me 2

  • The Intervention

    ★★★★★

  • Antibirth

  • Carol

    ★★★½

  • Hello, My Name Is Doris

  • Addicted to Fresno

  • Zapped

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★½

  • Chef

    ★★★★★

  • G.B.F.

  • Whiplash

  • About Time

    ★★★★★

  • Teen Beach Movie

  • Clutter

    ★★★

  • Now You See Me

  • Reaching for the Moon

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Girl Most Likely

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Let It Shine

  • American Reunion

  • The Hunger Games

  • Think Like a Man

  • Frenemies

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • 4:44 Last Day on Earth

  • The Help

    ★★★★

  • iParty with Victorious

  • Lemonade Mouth

    ★★★★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • Burlesque

  • Easy A

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse