• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★½

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★½

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Locked Down

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • A Recipe for Seduction

    ★★★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★