Kaylee has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
Read the review Edit this entry  
20
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
Read the review Edit this entry  
14
Krampus

Krampus

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
Read the review Edit this entry  
12
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
Read the review Edit this entry  
31
Ragtime

Ragtime

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
Read the review Edit this entry  
31
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
Read the review Edit this entry  
31
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Infested

Infested

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
Read the review Edit this entry  
26
Society

Society

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
Xtro

Xtro

1982
×
Read the review Edit this entry  
23
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
Read the review Edit this entry  
22
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
Read the review Edit this entry  
21
Cure

Cure

1997
×
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
Read the review Edit this entry  
13
Predator

Predator

1987
×
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

1988
×
Read the review Edit this entry  
08
Alien³

Alien³

1992
×
Read the review Edit this entry  
07
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
Read the review Edit this entry  
06
High Tension

High Tension

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
Read the review Edit this entry  
03
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Tickled

Tickled

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Greed

Greed

1924
×
Read the review Edit this entry  
09
A Corner in Wheat

A Corner in Wheat

1909
×
Read the review Edit this entry  
07
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pigs and Battleships

Pigs and Battleships

1961
×
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
01
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
Read the review Edit this entry  
31
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
Read the review Edit this entry  
17
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Read the review Edit this entry