Sort by

kaitlyn has logged 145 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In Secret

In Secret

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night Owls

Night Owls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Teeth

Teeth

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Goat Witch

Goat Witch

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Drawers

Drawers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drifter

Drifter

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beast

The Beast

1975
×
Read the review Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Summer of Sangaile

The Summer of Sangaile

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lightningface

Lightningface

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Liz in September

Liz in September

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Garbage

Garbage

2017
×
★★
Read the review Edit this entry