• Squid Game

  • Dune

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Oxygen

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Crime Scene

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Call

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Ethos

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Rain, Snorkel & Green Beans

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

    ★★★★★

  • Host

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Togo

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The First Temptation of Christ

  • I Don’t Want to Die Today

  • Countdown

  • Miracle in Cell No. 7

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

    ★★★

  • Nimic

  • Midsommar

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★½

  • State of the Union

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Last Hangover

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Gloria Bell

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½