Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Edit this entry  
17
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★
Edit this entry  
17
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★½
Edit this entry  
14
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★
Edit this entry  
13
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★½
Edit this entry  
12
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Red Light Bandit

The Red Light Bandit

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Brother

Brother

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Whispering of the Gods

The Whispering of the Gods

2005
×
★½
Edit this entry  
06
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Tag

Tag

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Noriko's Dinner Table

Noriko's Dinner Table

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cutie Honey

Cutie Honey

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★
Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
Edit this entry  
04
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Creepy

Creepy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tekkonkinkreet

Tekkonkinkreet

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★½
Edit this entry