• Prey

    ★★★★

  • Green Lantern: Beware My Power

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★

  • Morbius

    ½

  • Incantation

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Catwoman: Hunted

    ★★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Last Radio Call

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Beebo Saves Christmas

    ★★★½

  • Zoey's Extraordinary Christmas

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Black Friday

    ★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Injustice

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Superhost

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • False Positive

    ½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • We Need to Do Something

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Seance

    ★★★

  • The Retreat

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Death Rink

  • Justice Society: World War II

    ★★★