Dalila has logged 101 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little

Little

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
RBG

RBG

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry