Dalila has logged 182 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Funny People

Funny People

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A.C.O.D.

A.C.O.D.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry