Sort by

Dean has logged 163 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: The Power of the Doctor

Doctor Who: The Power of the Doctor

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry