Sort by

max has logged 150 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stripes

Stripes

1981
×
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
Read the review Edit this entry  
31
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Owl and the Pussycat

The Owl and the Pussycat

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry