DeafLynch has logged 16 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry