Sort by

Dead Moon Night has logged 31 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anita, Swedish Nymphet

Anita, Swedish Nymphet

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thriller: A Cruel Picture

Thriller: A Cruel Picture

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hooked Up

Hooked Up

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Battery

The Battery

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Session 9

Session 9

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Into the Grizzly Maze

Into the Grizzly Maze

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Cut and Run

Cut and Run

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jenifer

Jenifer

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Door Into Darkness: The Tram

Door Into Darkness: The Tram

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Door into Darkness: The Neighbor

Door into Darkness: The Neighbor

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Second Chance

A Second Chance

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★½
Read the review Edit this entry