Sort by

Dead Moon Night has logged 341 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Doors: Mr. Mojo Risin' - The Story of L.A. Woman

Doors: Mr. Mojo Risin' - The Story of L.A. Woman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Control

Control

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Exists

Exists

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
It

It

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Atrocious

Atrocious

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nude Vampire

The Nude Vampire

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dolls

Dolls

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anita, Swedish Nymphet

Anita, Swedish Nymphet

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry