Sort by

Alex has logged 18 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Still Life

Still Life

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry