Sort by

deadandmessedup has logged 17 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead End

Dead End

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Little Foxes

The Little Foxes

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Space Truckers

Space Truckers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry