• The Ridiculous 6

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Descent

    ★★★

  • La Haine

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • RockNRolla

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★

  • Amélie

    ★★★★

  • Ghost World

    ★★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★★½