Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★
Edit this entry  
10
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
05
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from its Nap

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ouija

Ouija

2014
×
Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★½
Edit this entry  
06
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Everest

Everest

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Edit this entry  
31
Temple

Temple

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★
Edit this entry  
22
The Visit

The Visit

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★½
Edit this entry  
19
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★
Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Edit this entry