Sort by
  • Velvet Buzzsaw

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Glass

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • If Beale Street Could Talk

  • Suspiria

  • The Favourite

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Brooklyn

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Pompeii

  • Boyhood

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • Blue Ruin

  • This Is 40

    ★★½

  • Les Misérables

    ★★★

  • Lincoln

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • Life of Pi

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Seven Psychopaths

  • The Master

    ★★★★½

  • Argo

    ★★★

  • Ruby Sparks

    ★★★

  • The Imposter

    ★★★½

  • Searching for Sugar Man

    ★★★½

  • Prometheus

    ★★★

  • Holy Motors

    ★★★★★

  • Amour

    ★★★★★

  • Rust and Bone

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★½

  • Beasts of the Southern Wild

    ★★★★

  • Extremely Loud & Incredibly Close

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

  • The Muppets

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★★

  • Contagion

    ★★½

  • The Innkeepers

    ★★★

  • The Help

    ★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • A Better Life

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★½

  • Fast Five

    ★★★

  • Bridesmaids

    ★★★½

  • Kill List

    ★★★★½

  • A Separation

    ★★★★★

  • Like Crazy

    ★★½

  • Easy A

    ★★½

  • The Debt

    ★★★

  • Winter's Bone

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Cropsey

    ★★★

  • RockNRolla

    ★★½

  • Step Brothers

    ★★

  • Hellboy II: The Golden Army

    ★★★★

  • Mr. Brooks

    ★★★

  • Sunshine

    ★★★½