• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½