Sort by

Andy has logged 53 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Reckoning

Reckoning

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Glory

Glory

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
RED

RED

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Laurel Canyon

Laurel Canyon

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Led Zeppelin: Celebration Day

Led Zeppelin: Celebration Day

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Hard Way

The Hard Way

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
ZZ Top: Live From Texas

ZZ Top: Live From Texas

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
ZZ Top - Live at Montreux 2013

ZZ Top - Live at Montreux 2013

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bell Witch Haunting

The Bell Witch Haunting

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Michael Collins

Michael Collins

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Seraphim Falls

Seraphim Falls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Sheryl Crow: Miles From Memphis - Live at The Pantages Theatre

Sheryl Crow: Miles From Memphis - Live at The Pantages Theatre

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daylight

Daylight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jim Jefferies: Intolerant

Jim Jefferies: Intolerant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Shine a Light

Shine a Light

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry