Sort by

Daniel has logged 19 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apostle

Apostle

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Lights Out

Lights Out

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Vanishing of Sidney Hall

The Vanishing of Sidney Hall

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Left Behind

Left Behind

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
War Machine

War Machine

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Read the review Edit this entry