It’s Devin... has logged 32 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Gillymuck

The Gillymuck

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flagged

Flagged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lippy

Lippy

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Hug

The Hug

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Binding

The Binding

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Skyfire

Skyfire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Easy Money

Easy Money

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eli

Eli

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry